Minecraft Kayıt Eklentisi | OpeNLogin Tanıtım

Konular
34
1651628412299.png

OpeNLogin - Pratik, güvenli ve kullanıcı dostu bir kimlik doğrulama eklentisi.

Selamlar. Bugün tanıtacağım OpeNLogin eklentileri, oldukça güvenli ve hem oyuncu hem de sunucu sahipleri için çok basit bir kullanıma sahip. Bu eklentiler gereksiz hiçbir özellik barındırmamakla birlikte, sunucuyu yoran herhangi bir işlemde de bulunmaz. Gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

OpeNLogin eklentilerinin iki farklı opsiyonu vardır, birincisi OpenLogin ikincisi ise nLogin. Bu konu da OpenLogin eklentisini tanıtacağım. İki eklenti arasında bazı farklı özellikler mevcut. Bu farklar ve özellikleri için lütfen konuyu okumaya devam edin. İki opsiyon arasından hangisini tercih edeceğinize, konuyu tamamen okuduktan sonra daha kolay karar vereceğinizi düşünüyorum. nLogin eklentisinin tanıtımı için Buraya Tıklayarak nLogin tanıtım konuma ulaşabilirsin.

OpenLogin ve nLogin Nedir?

OpenLogin ve nLogin yaratıcıları aynı kişilerdir. Eklentiler arasında bazı farklar bulunmaktadır.
OpenLogin açık kaynak kodlu ve tamamen ücretsiz bir eklentidir. Çok sade, basit, güvenilir ve kullanışlı bir kayıt eklentisidir.
nLogin ise kaynak kodları gizli, ücretsiz ve premium(ücretli) 2 versiyonu bulunan bir eklentidir.

OpenLogin'in, nLogin'e kıyasla ufak farkları bulunmaktadır ancak nLogin'in premium versiyonu OpenLogin'e göre çok daha fazla özellik barındırmaktadır. Bu özelliklerin hepsinden konunun devamında bahsedilmiştir. Eğer nLogin Premium versiyonunu satın almayacaksanız veya MySQL kullanmıyorsanız, OpenLogin kullanmanızı tavsiye ederim ancak Mysql ihtiyacınız var ise veya premium versiyonu almak isterseniz, nLogin kullanabilirsiniz. Ayrıca yaratıcının nLogin için sürekli güncelleme vadeddiğini unutmayalım.

Eklenti Kurulumu (OpenLogin)

1651628424112.png

Eklentinin Spigot(Tıkla) sayfasına gittikten sonra, Download Now seçeneğine tıklayarak eklentiyi indirelim ve plugins klasörüne atalım.
OpenLogin.jar dosyasını plugins klasörüne attıktan sonra sunucunuzu başlatabilirsiniz. Sunucunuza lütfen operatör hesabınızla giriş yapın.

1651628440500.png

Sunucunuza operatör yani yetkili hesabınız ile giriş yaptıktan sonra ilk olarak sohbet kısmında karşınıza bu yazı çıkacaktır.
Bu kısımda OpenLogin seçeneğine faremiz ile tıklıyoruz ve OpenLogin eklentisi ile devam ediyoruz.

ÖNEMLİ!: nLogin eklentisini kullanmak isterseniz, nLogin seçeneğine tıkladıktan sonra sunucu otomatik olarak kapanır, OpenLogin eklentisi silinir ve otomatik olarak nLogin eklentisi kurulur. Burada tek yapmanız gereken birini seçmek. nLogin eklentisini merak eder ve seçmek isterseniz nLogin Eklenti Tanıtımı(Tıklayarak Gidebilirsin) konuma göz atabilirsiniz.

1651628954127.png

OpeNLogin seçeneğini seçtikten sonra sizi sunucudan bu mesaj ile atar. Tekrar girdiğinizde eklenti aktif olarak çalışacaktır. Eklenti görsel ve özellikleri aşağıdadır.

1651628985418.png

plugins > OpenLogin > config.yml Yolunu izledikten sonra config.yml'nin içinde bulunan languageFile: 'messages_en.yml' kısmını 'messages_tr.yml' olarak değiştirelim. Eklenti'de Türkçe dahil, birçok dil desteği bulunmaktadır. Türkçe dilini seçtikten sonra oyun içinden /openlogin reload yazarak seçiminizi güncelleyebilirsiniz.(Sunucu kapalıyken yaparsaınız gerek kalmaz) OpeNLogin > lang klasörü içine messages_tr.yml gelecektir. Buradan beğenmediğiniz noktaları değiştirebilirsiniz.

Eklenti Görselleri

Eklenti Türkçe dilinde iken çektiğim birkaç görseli sizlerle paylaşmak isterim. Oyunda nasıl gözüktüğünü vs. bu görsellere bakarak görebilirsiniz. Görseller, oyunun kendi Türkçe configi aktifkten çekilmiştir ve herhangi bir değişiklik yapılmamıştır. Eklenti sohbet mesajları değil, ekran mesajları kullanmaktadır.

1651628494259.png

1651628501337.png

1651628508224.png

1651628514208.png

9anx9fq.jpg

jbtvur9.jpg

Eklenti içinden, olabildiğince görsel eklemeye çalıştım. Bu görseller içinde ki yazıları dilediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz tabii ki.

Özellikler OpenLogin
  • Türkçe dahil birçok dil desteği
  • Ekran mesajları
  • Basitleştirilmiş kullanım ve sade görünüm
  • Aynı ip adresinden otomatik giriş
  • Admin komutları(kayıt silme, şifre değiştirme, hesap bilgisini görüntüleme)
  • Kayıt ve girişlerde ses efektleri (nLogin de mevcut)
  • Kayıt-Giriş Logları (nLogin de mevcut)
  • MySQL desteği (nLogin de mevcut)
  • Premium minecraft kullananlar için, şifre kullanmadan kayıt ve giriş sistemi (nLogin Premium'da mevcut)
  • Güvenlik soruları(kullanıcı isteğine bağlı) (nLogin Premium'da mevcut)

Son

Bu konuda OpenLogin eklentisini tanıttım ve nLogin'den bahsettim. Umarım iki opsiyondan biri işinize yarımıştır.
Eklentiler konusunda herhangi bir sorun yaşarsanız, bana ulaşabilirsiniz. Seve seve yardımcı olmak isterim.
İyi forumlar dilerim.​

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Sperayz ve Rospia

Sperayz

Yönetici
Konular
70
Güzel bir eklenti paketine benziyor, emeklerine sağlık.

• Beğen
Tepkiler: ErenSB

avnnn

Genel Moderatör
Konular
271
Kullanışlı bir eklentiye benziyor, emeğine sağlık.

• Beğen
Tepkiler: ErenSB