Minecraft Kayıt Eklentisi | nLogin Tanıtım

Konular
34
1651592633573.png

OpeNLogin - Pratik, güvenli ve kullanıcı dostu bir kimlik doğrulama eklentisi.

Selamlar. Bugün tanıtacağım OpeNLogin eklentileri, oldukça güvenli ve hem oyuncu hem de sunucu sahipleri için çok basit bir kullanıma sahip. Bu eklentiler gereksiz hiçbir özellik barındırmamakla birlikte, sunucuyu yoran herhangi bir işlemde de bulunmaz. Gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

OpeNLogin eklentilerinin iki farklı opsiyonu vardır, birincisi OpenLogin ikincisi ise nLogin. Bu konuda nLogin eklentisini tanıtacağım. İki eklenti arasında bazı farklı özellikler mevcut. Bu farklar ve özellikleri için lütfen konuyu okumaya devam edin. İki opsiyon arasından hangisini tercih edeceğinize, konuyu tamamen okuduktan sonra daha kolay karar vereceğinizi düşünüyorum. OpenLogin eklentisinin tanıtımı için Buraya Tıklayarak OpenLogin tanıtım konuma ulaşabilirsin.

OpenLogin ve nLogin Nedir?

OpenLogin ve nLogin yaratıcıları aynı kişilerdir. Eklentiler arasında bazı farklar bulunmaktadır.
OpenLogin açık kaynak kodlu ve tamamen ücretsiz bir eklentidir. Çok sade, basit, güvenilir ve kullanışlı bir kayıt eklentisidir.
nLogin ise kaynak kodları gizli, ücretsiz ve premium(ücretli) 2 versiyonu bulunan bir eklentidir.

nLogin'in, OpenLogin'e kıyasla ufak farkları bulunmaktadır ancak nLogin'in premium versiyonu OpenLogin'e göre çok daha fazla özellik barındırmaktadır. Bu özelliklerin hepsinden konunun devamında bahsedilmiştir. Eğer nLogin Premium versiyonunu satın almayacaksanız veya MySQL kullanmıyorsanız, OpenLogin kullanmanızı tavsiye ederim ancak Mysql ihtiyacınız var ise veya premium versiyonu almak isterseniz, nLogin kullanabilirsiniz. Yaratıcının nLogin için sürekli güncelleme vadeddiğini unutmayalım. Ayrıca nLogin eklentisinin bir test sunucusu vardır. Eklentinin tüm özelliklerini o sunucudan kurcalayabilirsiniz.

nLogin Test Sunucusu: test.nickuc.com

Eklenti Kurulumu (nLogin)
1651598356325.png

Eklentinin Spigot(Tıkla) sayfasına gittikten sonra, Download Now seçeneğine tıklayarak eklentiyi indirelim ve plugins klasörüne atalım.
OpenLogin.jar dosyasını plugins klasörüne attıktan sonra sunucunuzu başlatabilirsiniz. Sunucunuza lütfen operatör hesabınızla giriş yapın.

select.PNG

Sunucunuza operatör yani yetkili hesabınız ile giriş yaptıktan sonra ilk olarak sohbet kısmında karşınıza bu yazı çıkacaktır.
Bu kısımda nLogin seçeneğine faremiz ile tıklıyoruz ve nLogin eklentisi ile devam ediyoruz.

ÖNEMLİ!: OpenLogin eklentisini kullanmak isterseniz, OpenLogin seçeneğine tıkladıktan sonra sunucu kapanmadan, sadece sizi sunucudan atar ve OpenLogin ile devam edilir. Burada tek yapmanız gereken birini seçmek. OpenLogin eklentisini merak eder ve seçmek isterseniz OpenLogin Eklenti Tanıtımı(Tıklayarak Gidebilirsin) konuma göz atabilirsiniz.

1651625256465.png

nLogin seçeneğini seçtikten sonra, sizi sunucudan bu mesaj ile atar ve sunucu kapanır. OpenLogin eklentisi silinir ve yerine otomatik olarak nLogin eklentisi kurulur.
Sunucunuzu tekrar başlatıp, giriş yaptığınızda ise eklenti kurulu olacaktır. Herhangi bir şey yapmanıza gerek yoktur.

1651625524779.png

plugins > nLogin > config.yml Yolunu izledikten sonra config.yml'nin içinde bulunan languageFile: 'messages_en.yml' kısmını 'messages_tr.yml' olarak değiştirelim. Eklenti de Türkçe dahil, birçok dil desteği bulunmaktadır. Türkçe dilini seçtikten sonra oyun içinden /nlogin reload yazarak seçiminizi güncelleyebilirsiniz.(Sunucu kapalıyken yaparsanız gerek kalmaz) nLogin > lang klasörü içinden Türkçe dil desteğinde beğenmediğiniz noktaları değiştirebilirsiniz.

nLogin Premium Fiyatları

nLogin yaratıcısının kendi websitesinden eklentiyi satın alabilir ve fiyatlarına göz atabilirsiniz.
4 Mayıs 2022 itibarı ile şu anda güncel fiyatlar şunlardır;
1 Aylık nLogin - 2.90 USD
3 Aylık nLogin - 5.90 USD
6 Aylık nLogin 8.90 USD
Sınırsız nLogin 16.90 USD

Eklenti Görselleri

Eklenti Türkçe dilinde iken çektiğim birkaç görseli sizlerle paylaşmak isterim. Oyunda nasıl gözüktüğünü vs. bu görsellere bakarak görebilirsiniz. Görseller, oyunun kendi Türkçe configi aktifkten çekilmiştir ve herhangi bir değişiklik yapılmamıştır. Eklenti sohbet mesajları değil, ekran mesajları kullanmaktadır.

Eklenti içinden, olabildiğince görsel eklemeye çalıştım. Bu görseller içinde ki yazıları dilediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz tabii ki.

Özellikler nLogin
  • Türkçe dahil birçok dil desteği
  • Ekran mesajları
  • Basitleştirilmiş kullanım ve sade görünüm
  • Aynı ip adresinden otomatik giriş
  • Admin komutları(kayıt silme, şifre değiştirme, hesap bilgisini görüntüleme)
  • Kayıt ve girişlerde ses efektleri
  • Kayıt-Giriş Logları
  • MySQL desteği
  • Premium minecraft kullananlar için, şifre kullanmadan kayıt ve giriş sistemi (nLogin Premium'da mevcut)
  • Güvenlik soruları(kullanıcı isteğine bağlı) (nLogin Premium'da mevcut)

Son

Bu konuda nLogin eklentisini tanıttım ve OpenLogin'den bahsettim. Umarım iki opsiyondan biri işinize yarımıştır.
Eklentiler konusunda herhangi bir sorun yaşarsanız, bana ulaşabilirsiniz. Seve seve yardımcı olmak isterim.
İyi forumlar dilerim.​

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Rospia