Minecraft Bot Koruması | ProCaptcha Tanıtım

Konular
34
Cool Text - ProCaptcha 409937179079136.png

Bu konu 2 Mayıs 2022 tarihinde güncellenmiştir, eklenti günceldir.

Selamlar, ben Eren. Bu konuda ProCaptcha, yani güzel bir koruma eklentisini tanıtacağım. Bu captcha sistemi sayesinde sunucunuza insan olduğunu doğrulamayan kimse giriş yapamayacak. Bu sistem bazı sitelerde "Ben robot değilim" seçeneğine tıklamak gibi bir şey. 10 saniye(varsayılan) boyunca menüden insan olduğunu doğrulamayanlar hareket edemez, sohbeti kullanamaz ve doğrulama menüsünü kapatamaz. 10 saniye içinde doğrulama taamlanmaz ise, oyuncu sunucudan kicklenir ve tekrar girdiğinde tekrar doğrulama ekranıyla karşılaşır. Henüz yeni bir eklenti, güncel tutulacağını düşünüyorum.

Eklenti ilk çıktığında ve bu konuyu ilk açtığımda sadece 1.8 sürümünü destekliyordu. Şu anda bazı yeni özelliklerinden dolayı, 1.13-1.17 sürümlerini destekliyor ancak 1.8, 1.12 gibi sürümlerde de eklentiyi kullanabilirsiniz. Sadece bazı özellikleri çalışmayacaktır ancak doğrulama sistemi sorunsuz çalışacaktır.

Özellikler
qJarGpm.png

Türkçe Özellikler;
  • Stop Botters: Bu eklenti sayesinde, sunucunuza bot atılmasını engelleyebilirsiniz.
  • Auto Kicker: Oyuncu, belirlediğiniz saniye içerisinde doğrulamayı geçemezse, otomatik sunucudan atılır.
  • Bypass: Herhangi bir yetkiye, permission yani yetki ekleyerek, doğrulamayı atlamasını sağlayabilirsiniz.(procaptcha.bypass)
  • Messages: Tüm mesajları, kendinize özgü dilediğiniz giib değiştirebilirsiniz.
  • Items: Doğrulama menüsünün içerisinde ki öğeleri değiştirebilirsiniz. Örn: Aşağı resimde gördüğünüz Mantar.
  • Performance: Sunucunuzun performansını etkilemeden, optimizasyonlu bir biçimde çalışır.
  • Sounds(YENİ!): Doğrulamayı geçen oyunculara müzik çalabilir.
Türkçe Config & Ayarlar
Ekran Alıntısı.PNG

Eklentinin basit bir config dosyası var. Kısa bir düzeltme ile her şeyi Türkçeleştirdim. Ayrıca her ayarın üstüne bilgilendirme mesajı ekledim. Bu bilgilendirme mesajlarını okuyarak, kendinize göre düzenleyebilir ve rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Kod:
############################################################
# ProCaptcha made by Chelsea1124/HELIX
#
# Follow My Twitter :D.
# https://twitter.com/HELIX__TV
#
# Check out my GitHub for Public Projects i do.
# https://github.com/HELIX-0420
#
# Need Help with the Plugin or just need help with code Join the Discord.
# https://discord.com/invite/uUJtHUhCAY
#
###########################################################
#               OYUNCULAR ŞEHRİ
#          https://oyuncularsehri.com

#Oyuncu yanlış öğeye tıkladığında kicklenir ve bu mesajı verir;
  kickmessage: "&cBana tıklamaman gerektiğini söyledim :/"
  #Oyuncunun tıklaması gereken öğenin üstünde bu mesaj yazar;
  RightTitle: "&a&lBURAYA TIKLAMALISIN!"
  #Oyuncunun tıklamaması gereken öğenin üstünde ise bu mesaj yazar;
  WrongTitle: "&c&lBANA TIKLAMA!"
  #Doğrulamayı tamamlayan oyuncuya bu mesajı verir;
  CompleteCaptchaMessage: "&aBravo, Doğrulamayı Tamamladın!"

GUIItems:
  #Menü başlığını buradan ayarlayabilirsiniz;
  Title: "&aDoğrulamayı Geçmelisin!"
  #Yanlış öğeleri yani tıklamamaları gereken öğeler menüde hangi item olarak gözüksün; (ŞU ANDA MANTAR)
  WrongItem: "BROWN_MUSHROOM"
  #Doğrulamayı geçmek için tıklamaları gereken öğeler menüde hangi item olarak gözüksün; (ŞU ANDA KIRMIZI MANTAR)
  RightItem: "RED_MUSHROOM"
  #This will run a command when a player gets the Captcha right. (Could use it to give them the perm to bypass captcha for example).
  #Bir komutun çalışmasını istemiyorsanız boş bırakın.
  RightCommand: ""
  #Tıklamaları gereken öğe büyülü olarak gözüksün istiyorsanız ellemeyin fakat büyüyü kapatmak istiyorsanız false yapın.
  RightItemGlow: true
  #Bu da yanlış yani tıklamamaları gereken öğeleri büyülü yapar. Şu anda kapalı true yaparsanız açık olur!
  WrongItemGlow: false

GUIsPlayerHead:
  #Başlık ve alt başlıkta(lore) kullanabileceğiniz değişkenlerin bir listesi.
  # | %player% | %date% | %time%
  #Menü'de oyuncu kafasının üstüne gelindiğinde çıkacak yazı.
  Title: "&eMerhaba, &c&l%player%"
  #Menü de alt başlık olarak oyuncu bilgilerini ayarlayabileceğiniz yer.
  Lore:
    - "&aTarih > %date%"
    - "&dSaat > %time%"
    - "&eOyuncu > %player%"

JoinCounter:
  #Doğrulamayı tekrar yapmaları gerekmeden önce gereken birleştirme miktarı.
  #Bunu devre dışı bırakmak için Amount kısmını 999999999 olarak ayarlayın.
  Amount: 1

Sounds:
  #Bu ses oyuncu doğrulamayı tamamladığında çalacaktır.
  # https://hub.spigotmc.org/javadocs/bukkit/org/bukkit/Sound.html
  # Bu adresteki tüm sesleri kullanabilirsiniz.
  WhenPlayerCompletesCaptcha: "AMBIENT_CAVE"

AllSoundVolumes:
  #Sounds kısmında ki sesin yüksekliğini ayarlar.
  Volume: 100
  #Sounds kısmında ki sesin Ses Perdesini ayarlar.(Değiştirmenizi tavsiye etmiyorum)
  Pitch: 50

Timer:
  #Oyuncu doğrulamayı geçemezse kaç saniye sonra kickleneceğini buradan ayarlarsınız (Şu anda 10 Saniye).
  #Zamanlayıcı minecraft ticksleri ile yapılır. Örneğin 20 ticks = 1 saniye demektir.
  #KickTime kısmına 20 yazarsanız 1 saniye olur. Bu şekilde hesaplayın lütfen. Şu anda 160 yani 10 saniye
  KickTime: 160
  #Kick özelliğini açıp kapatırsınız, şu anda açık ancak oyuncuyu hiç kicklemesin istiyorsanız false yapın (AÇIK KALMASI TAVSİYEMDİR)
  KickTimer: true
  #Oyuncu zamanında doğrulamayı yapamazsa kicklenir ve bu mesaj ile karşılaşır;
  KickMessage: "&c Doğrulamayı geçerli zaman içerisinde atlayamadın!"

#Oyuncuların doğrulama sırasında sohbet etmesini istiyorsanız false yapın. (ÖNERİLMEZ)
Chatting: true
#Oyuncuların doğrulama sırasında komut kullanmasını istiyorsanız false yapın. (ÖNERİLMEZ)
Commands: true
#Bu ikisinden birini false yapmamanızı öneririm. Aksi halde pek mantığı kalmaz.

Eklenti'nin tanıtım videosunu izleyerek, eklentinin nasıl kullanıldığını ve tam olarak işlevini daha rahat anlayabilirsiniz.

Eklenti indirme sayfasına gitmek için tıkla!

Son

Eklenti yeni sayılır ve gayet güzel bir eklentiye benziyor. Umarım yararlı olmuştur. Eklenti ile ilgili problemler yaşarsanız, bana ulaşabilir veya konu üzerinden yorum yaparak destek isteyebilirsiniz. Severek yardımcı olacağımı bilmenizi isterim. Ayrıca eklenti henüz yeni bir eklenti olduğundan, yeni özellikler geleceğini düşünüyorum. Bu durumda tekrardan konuyu günceller ve bilgi veririm, iyi forumlar.
unknown.png

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Rospia
Konular
1
Sonunda Türkçesi! Sana minnetarım! Eline Emeğine sağlık !

• Beğen
Tepkiler: ErenSB
Konular
0
İşte ErenSB kalitesi. Denemeden inceleme yapmıyor doğru habercilik.

• Beğen
Tepkiler: ErenSB
Konular
12
Eline sağlık güzel ve bilgilendirici konu olmuş.

Konular
10
Eline sağlık harika bir bilgilendirici konu olmuş.

Konular
1
Açıkçası Bu Tarz Bot Korumalarını Saçma Buluyorum...
Ben Mesela Yine Çökertirim Orayı Bişey Değiştirmez Ama,
Kendi Sunucumda Oyuna Giren Kişiye Oyuna giriş yapmak İçin Sayfayı 1 kez Yenelemeniz Gerekiyor Diyor Ve Çokta Yararlı 100 den 1000 den vuranlar Oldu 1 Tane Bot Girmedi Gösterişli Olması Değil İşlevi İyi Olmasıdır Önemli Olan Bu Kadar Basit Bir Koruma Ama Herkes Bulamas Açıkçası asdnasdasdmsd :D Ama Güzel Olmuş Eline Sağlık

Konular
69
Sunucusu olanlar için ve bot koruması arayanlar için yararlı bir konu olmuş, ellerine sağlık. (y)

Konular
34
Bugün güncellemesini yaptığım bu eklenti hala captcha yani doğrulama istediğiniz sunucunuz için iyi opsiyonlardan birisi.

Konuyu açtığım 2020 yılından bu yana güzel özellikler eklense de, eklentinin pek sık güncellenmediğini görüyorum. Yine de testlerime göre sorunsuz ve güvenlik açısından sizin zevkinize kalmış bir eklenti. Türkçe Config kısmının da güncelini konuya bugün ekledim. Dilerseniz kullanabilirsiniz.

• Artık menü de oyuncu kafasına bilgiler ekleyebilirsiniz.
  • Menü kısmı artık daha fazla özelleştirilebilir.
  • Alt başlıklar eklendi. Tarih, saat ve oyuncu ismi gibi placeholderları artık destekliyor.
  • Oyuncu doğrulamayı geçtiğinde ses çalınabiliyor.
  • Artık captcha'yı oyuncuya 2 veya daha fazla kez tamamlatabiliyorsunuz.

Eklenti henüz 1.18 desteğini almamış. Umuyorum ki, eklenti yaratıcısı eklentiyi daha güncel tutar ve hiçbir sorun olmadan eklentiyi herkes kullanabilir. Aklınıza takılan sorular için bana ulaşabilirsiniz. Seve seve destek olmak isterim, iyi forumlar.

• Beğen
Tepkiler: Rospia
Konular
34
Açıkçası Bu Tarz Bot Korumalarını Saçma Buluyorum...
Ben Mesela Yine Çökertirim Orayı Bişey Değiştirmez Ama,
Kendi Sunucumda Oyuna Giren Kişiye Oyuna giriş yapmak İçin Sayfayı 1 kez Yenelemeniz Gerekiyor Diyor Ve Çokta Yararlı 100 den 1000 den vuranlar Oldu 1 Tane Bot Girmedi Gösterişli Olması Değil İşlevi İyi Olmasıdır Önemli Olan Bu Kadar Basit Bir Koruma Ama Herkes Bulamas Açıkçası asdnasdasdmsd :D Ama Güzel Olmuş Eline Sağlık
Bot için daha kapsamlı eklentiler var tabii ki ancak bu biraz da sunucu sahibinin zevkine kalmış bir mesele. Ben sadece eklenti tanıtımı yapıyorum. Yorumun için teşekkürler.