Oyuncular Şehri

avnnn

Genel Moderatör
Katılım
16 Şub 2020
Konular
271
Mesajlar
878
Çözümler
2
Tepki puanı
1,130
Puanları
7,910
Archeology_1170x500.jpg

ARKEOLOJİ MİNECRAFT 1.20'YE GELİYOR

Minecraft'ın tarihine dalın!

Başlığı doğru okudun sevgili okuyucu. Arkeoloji Minecraft'a geliyor! Ama hepsi bu kadar değil. Minecraft 1.20'nin kalan özelliklerini açıklayacağız, bu yüzden gözünüz Minecraft.net'te ve sosyal kanallarımızda olsun. Snapshotlar'da, betalarda ve çok yakında size gelecek olan önizlemelerdeki tüm yeni özellikleri kazmaya, tozunu almaya ve test etmeye başlayabilirsiniz! Bunun sadece ilk yineleme olduğunu unutmayın, bu özelliği geliştirmeye devam ettikçe çok daha fazlasını ekleyeceğiz. Snapshotlar'i, betaları ve önizlemeleri yüklemek için bu talimatlara göz atın, böylece yakınınızdaki bir cihaza geldiklerinde hazırlıklı olun!

Bir Minecraft Arkeologu veya halk arasında bilinen adıyla M'arkeolog olarak yeni kariyerinize başlamaya hazır olduğunuzda, yakındaki bir çöle gidin. Kumun yaşadığı yer orası. Evet, evet, plajların da kumu var. Onlar için iyi. Ama bugün özel bir kum türü arıyoruz. Bir çöl tapınağının içinde güzel bir arsa seçin ve kürekle temizlemeye başlayın. Arkeolojik çalışmalar devam ettikçe daha fazla kazı alanı eklenecektir. Bu nedenle, bize geri bildiriminizi göndermeye ve gelecekteki enstantaneleri, betaları ve önizlemeleri kontrol ederek nereye kazacağınız konusunda güncel bilgilere sahip olun!

Kazarken yeni bir bloğa dikkat edin: şüpheli kum! Adından da anlaşılacağı gibi, burada dikkatli yürümek gerekiyor. Daha doğrusu, dikkatlice fırçalayın. Arkeoloji, yeni bloklar ve genel bir gizem havasının yanı sıra yeni bir araç da getiriyor: Fırça. Çıkarın ve şüpheli kum bloğunu dikkatlice fırçalayın. Bu, çanak çömlek parçalarından rastgele nesnelere kadar her şey olabilen, içinde saklanan her şeyi çıkarmanıza olanak tanır!

1677159209333.png
1677159219274.png
1677159239261.png
1677159256976.png


Çanak çömlek parçasına yakından bakarsanız, üzerine kısmi bir desen çizildiğini görebilirsiniz. Dört parça topladığınızda, onları bir çömlek için bir araya getirebilirsiniz! Yapılarınızda benzersiz hikayeler anlatan ve çok dekoratif vurgular oluşturan farklı desenler vardır.

Eşsiz hikayelerden bahsetmişken, bulduğum ve artık resmen içinde yaşadığım gizli kütüphane onlarla dolu. Ama aynı zamanda, tozlu olduğu kadar gizemli de olan bir günlük bulduğum kapsamlı bir seyahat bölümü de içeriyor. Bir Overworld atlası ile bir yığın Nether seyahat broşürü arasına sıkıştırılmıştı . Ne beklediğimi bilmiyorum ama kesinlikle her sayfada listelenen sayı dizisi değildi. Bu gizli bir kod olabilir mi? Eski Minecraft.net yazarlarının telefon numaraları? Veya birinin süper gizli tohum günlüğü olabilir mi? Sonuncusunu, bazılarını oyunuma girerek test edeceğim ve nerede doğduğumu göreceğim!

Tohumları incelerken ve daha önce hiç kazmadığınız gibi kazmaya hazırlanırken, tercih ettiğiniz platforma Bedrock betalarını ve önizlemelerini ve Java anlık görüntülerini nasıl kuracağınıza ilişkin talimatlara göz atın!
 

Sperayz

Yönetici
Katılım
13 Mar 2022
Konular
70
Mesajlar
343
Tepki puanı
256
Puanları
3,310
Minecraft piyasaya ilk çıktığında bu tarz içerikler eklenecek deseler inanmazdım fakat son getirilen güncellemeler ile neleri başardıklarını gördüğümde fikrim değişmiş oldu. Bambaşka bir oyun deneyimi bizleri bekliyor, emeklerine sağlık.