League Of Legends Lig Atlama Rehberi [Detaylı]

Konular
2
League Of Legends Lig Atlama Rehberi [Detaylı]

Bugün normal konularımın aksine bir lig rehberi yapmak istiyorum.
Panolarda görüyorum "10'da 10 ile B5 geldi,adamlar 2 winle gümüş çıkıyo" falan diye.

Ben de açıkça söyleyeyim,Bronz 4 düştüm.Üstelik 2 sene.
Çok alay ettiler benimle,her maç "vay TEK Kılıcı bronzuu vay" dediler.
Yakın çevremden çok alay yedim.

Bu sezon da aynı şekilde Bronz 4 düştüm.
Okula geldiğimde arkadaşlarım "bronz beş bronz beş" diye dans bile ettiler.
Hepsi de Silver 4 oldu en fazla 3 zafer ile.

Ve neden Bronz 5 düştüm biliyor musunuz ? 6 zaferim vardı ama MMR batıktı.
Azmimi hiç ama hiç kaybetmedim.Şu an Bronz 1'im ve Gümüş hatta Altın yolunda emin adımlarla ilerliyorum.
Ben 4 küme atladım.Arkadaşlarımdan ikisi Bronz 1'e düştü diğer en sevdiğim arkadaşım ve bana tek destek olan Can ise Gümüş 3 şu anda.

Sanırım konuyu fazla uzattım :D Neyse,üç buçuk sezonluk bir tecrübeyle size lig atlamanın temel yollarını göstereceğim.En azından kendi denediğimde başarılı olduklarımı.

Sakın azminizi kaybetmeyin.
Size kolay bir konuymuş gibi gelebilir,hatta "peh ne diyo la bu" bile diyebilirsiniz ama kesinlikle haklı olduğum kanaatindeyim.Siz kötü bir lige düştüğünüzde farketmeseniz de moraliniz bozuluyor hatta bozgun serilerine girenler bile var.Ben de geçen sene öyleydim.

Size destek olacak iyi bir arkadaş bulun.Gerçek hayattan olsun.LoL'dekiler açık açık söyleyeyim sadece laf konuşuyor (bazıları hariç)
Benim şu an bana destek olan ve her şeyden çok değer verdiğim tek bir arkadaşım var.İsmi de CaNaKkAyAa.

Olmadı kendinize moral verin "bak bu maçı kazanırsam en azından 20 LP kazanacağım ve çıkma olasılığım olacak" gibisinden.

Her laneyi oynamayı öğrenin.
Otomatik doldurmadan nefret ediyor olabilirsiniz ama durumu kabul etmelisiniz.En azından her koridorda 2 tane oynamayı bildiğiniz şampiyon olsun
ve 2 tane de ana koridor seçin.Ana koridorda 3 tane şampiyonunuz olsun.Benim ana şampiyonlarım şöyle:

Üst | Garen,Kled ve Pantheon
Orman | Sejuani ve Lee Sin
Orta | Orianna ve Fizz
Nişancı | Tristana ve Twitch
Destek | Morgana,Leona ve Alistar

Takımınızı ve karşı takımı susturun.
Arkadaşlar,hiç fark etmiyor olabilirsiniz ama takım arkadaşlarınızın bazı konuşmaları tamamen saçma.Rakip takımın da aynı şekilde.Sadece bir selamun aleyküm yazdıklarında aleyküm selam dedikten sonra susturun hepsini.Acımayın.

-/sustur all

Aynı şekilde takımınız sadece moralinizi bozar.
Kardeşim gank gelsene Totem at seni TEK Kılıcı
* Abi satma oyunu feedleme artık

Kendinize iyi bir pre bulun.
Özellikle destek veya nişancı oyuncusuysanız kendinize bir pre bulmanızda fayda var.Neden mi ? Çünkü takımınıza rastgele gelen ve sup main olduğunu söyleyen bir desteğe mi güvenirsiniz,2 yıldır dostunuz olan destek main'e mi ?

Orta koridor veya üst koridor oyuncusuysanız kendinize orman pre bulmanız iyi olacaktır,özellikle sesli sohbet kullanabiliyorsanız çok iyi olur çünkü muhteşem baskın kompozisyonları yaratabilirsiniz.

Oynadığınız şampiyonların kombolarını öğrenin.
Bu da çok önemli.Siz bir Tristana'nın kombosunu bilmeden tek halt edemezsiniz.En basitinden Lee Sin'i düşünelim,kombo öğrenemezseniz hem işe yaramazsınız hem de hasarınız önemli ölçüde azalır.Komboyu takım savaşlarında iyi kullandığınızda gerisini takımınız halledebilir.

Oynadığınız şampiyonların uyumlu şampiyonlarını araştırın.
Bu konuda fazla durmak istemiyorum en basitinden Braum-Lucian veya Orianna-Yasuo gibi...

Ve en önemlisi,tecrübe ederek öğrenin.
Bu kadar dinlemenize rağmen bana göre en iyi öğrenme yolu tecrübeli öğrenmektir.Ben bu tecrübeleri kolay kazanmadım.Sadece 1 ay oldu yeni sezon başlayalı fakat benim şuanki istatistiklerim:

Yaklaşık 100 dereceli maçta 70'ten fazla zafer.

1 ayda 4 küme atladım arkadaşlar.Öyle kolay bir şey değil.Dediğim gibi tecrübe edindikçe özellikle OTP oynuyorsanız çok iyidir çünkü tek şampiyonu tecrübe etmek daha kolaydır ama bir sürü şampiyonda çok iyi tecrübe edinmeniz çok zordur.Ayrıca OTP tecrübesinin bir avantajı da her türlü sıkıntıya bir süreden sonra çözüm üretebilir hale gelirsiniz.

Benim taktiklerim bu kadar :) Siz de kendi taktiklerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Konular
225
Çok Güzel Ve Ayrıntılı Bir Anlatım Olmuş Eline Sağlık :)

Konular
69
Yararlı bir konu olmuş, ellerine sağlık. :) (y)

Konular
1
Bilmeyenler İçin Yararlı Bilenler için bilgisini tazelemek için yararlı bir konu olmuş :)

Konular
1
Ve bu tür konuların devamını gelmesini diliyorum ;)