avnnn

Genel Moderatör
Konular
271
1) Sherlock
1621721199186.png

Hakkında: Sherlock, Mark Gatiss tarafından televizyon için geliştirilen Sir Arthur Conan Doyle'ın aynı adı taşıyan romanlarına dayalı Britanya televizyon dizisi. Dizinin 90 dakikalık ilk bölümü 25 Temmuz 2010 günü BBC One televizyon kanalında, "Mini-Dizi" olarak yayımlanmaya Mayıs ayında başladı. Ancak gördüğü büyük ilgi sonucunda diziye devam edilmesine karar verildi. Dizinin 2. sezonu 1 Ocak 2012'de başladı. 15 Ocak 2012'de yayımlanan 6. bölüm ise 2. sezonun final bölümü olarak seyirciyle buluştu. Dizinin en son 4. sezonu yayımlanmıştır. 5. sezon onayı verilmiştir.

2) Chernobly - Kesinlikle izleyin
1621721382528.png

Hakkında:
Chernobyl, İngiliz-Amerikan yapımı beş bölümlük tarihi drama türünde çekilen TV mini dizisidir. Seri Craig Mazin tarafından yaratıldı ve yazıldı. Yönetmeni ise Johan Renck'dir. Jared Harris, Stellan Skarsgård, Emily Watson ve Paul Ritter vb. gibi isimler dizinin kadrosunu oluşturmaktadır. Chernobyl, Amerikan kablo kanalı HBO ile İngiliz televizyon kanalı Sky'ın ortak yapımıdır. Dizinin ilk bölümü ABD'de 6 Mayıs 2019'da, Birleşik Krallık'ta 7 Mayıs 2019'da yayınlandı. Dizi, Nisan 1986'da Sovyetler Birliği'nde meydana gelen Çernobil faciasını ve ardından gelen benzeri görülmemiş tasfiye girişimlerini ele almaktadır.

3) Dark - Kesinlikle izleyin
1621721440561.png

Hakkında:
Dark, Baran bo Odar ve Jantje Friese tarafından yaratılan bilimkurgu ve gerilim türündeki Alman İnternet dizisi. Almanca olan ilk Netflix orijinal dizisidir ve 1 Aralık 2017'de yayınlanmaya başlamıştır. Dizinin ilk sezonu eleştirmenlerden çoğunlukla olumlu yorumlar almış ve başka bir Netflix dizisi olan Stranger Things ile olumlu ve olumsuz kıyaslamalar yapılmıştır. 27 Haziran 2020'de 3. ve final sezonu yayınlanmıştır.

4) Stranger Things
1621721684089.png

Hakkında: Stranger Things (Türkçe: Yabancı Şeyler), ABD yapımı bilimkurgu-korku türündeki internet dizisi. Duffer Kardeşler tarafından yönetmenliği, senaristliği ve yönetici yapımcılığı üstlenilen dizi aynı zamanda Shawn Levy ve Dan Cohen tarafından üretilmiştir. Temmuz 2016'da yayınlanan ilk sezonda Winona Ryder, David Harbour, Finn Wolfhard, Millie Bobby Brown, Gaten Matarazzo, Caleb McLaughlin, Natalia Dyer, Charlie Heaton, Cara Buono ve Matthew Modine ana kadroda, Noah Schnapp ve Joe Keery yardımcı rollerde yer aldı. İkinci sezonda, Schnapp ve Keery ana kadroya dahil olurken Sadie Sink, Dacre Montgomery, Sean Astin ve Paul Reiser ise diziye katıldı.

5) Lupin - Kesinlikle izleyin
1621721806056.png

Hakkında:
Lupin, George Kay ve François Uzan tarafından yaratılan ve 8 Ocak 2021'de Netflix'te yayınlanan bir Fransız gizem ve gerilim internet dizisidir. Dizi, Maurice Leblanc tarafından yaratılan bir karakter olan Arsène Lupin'in maceralarından ilham alınmıştır.

Hikâye, Senegalli bir göçmenin çocuğuna daha iyi bir yaşam sürmek için Fransa'nın başkenti Paris'e gelen tek oğlu olan profesyonel hırsız Assane Diop'u anlatıyor. Assane'nin babası, işvereni, zengin ve güçlü Hubert Pellegrini tarafından pahalı bir elmas kolyeyi çalmakla suçlanır ve hapishane hücresinde utançtan kendini asarak genç Assane'yi yetim bırakır. Yirmi beş yıl sonra, Assane, karizmasını ve hırsızlık, hile ve kılık değiştirme ustalığını kullanarak Pellegrini ailesinden intikam almak için yola çıkar.

6) Prison Break - Kesinlikle izleyin
1621721880531.png

Hakkında:
Büyük Kaçış (Orijinal adı: Prison Break), ABD yapımı bir aksiyon dizisi. Hikâyesi Paul Scheuring tarafından ortaya atılmış ve FOX şirketi tarafından 2005 yılında dizi olarak hayatına adım atmıştır. Dizi genel olarak işlemediği bir suçtan dolayı idam cezası almış Lincoln Burrows (Dominic Purcell) 'u ve Lincoln'ün kardeşi Michael Scofield (Wentworth Miller)'ın kardeşini kurtarmak için tüm yasal yolların tükendiğini fark edip onu hapishaneden çıkarmak için bir kaçış planı yapması ve sonrasında gelişen olayları konu alır. Dizinin yapımcılığını Adelstein-Parouse Productions, Original Television ve 20th Century Fox Television işbirliğiyle üstlenmiştir.

7) The Umbrella Academy - Kesinlikle izleyin
1621721994783.png

Hakkında: The Umbrella Academy dizinin kendi adından olan The Umbrella Academy adlı romandan uyarlanmış Amerikan bilimkurgu dizisidir. Dizinin 1 sezonu 10 bölüm olmak üzere 2 sezon 20 bölüm Netflix'te yayınlanmıştır.

1 Ekim 1989 yılında dünyanın çeşitli yerlerinde, hiçbir gebelik belirtisi göstermeyen bazı kadınlardan ardı ardına süper güçleri olan 43 bebek dünyaya gelir. Bu bebeklerin bir kısmı terk edilir, bir kısmı ise ölür. Zengin, çılgın girişimci Sir Reginald Hargreeves, çocuklardan başarabildiği kadarını bulup evlat edinmeye karar verir ve 7 bebeği evlat edinir ve bu çocukları “Şemsiye Akademisi” adını verdiği okulda çok sıkı bir şekilde yetiştirir. Bu çocuklar Luther, Diego, Allison, Klaus, 5 numara (tek adı), Ben ve Vanyadır.

8) Rick And Morty - Kesinlikle izleyin
1621722067580.png

Hakkında: Rick and Morty Justin Roiland ve Dan Harmon tarafından Adult Swim için yaratılan bir yetişkin animasyon televizyon dizisidir.

Dizi, kendi zamanlarını aile hayatı ve boyutlar arası yolculuk arasında bölüştürmüş alkolik bilim insanı Rick ve onun torunu Morty'nin maceralarını anlatır. Dizide Chris Parnell, Spencer Grammer ve Sarah Chalke'in sesi başroldeki karakterleri seslendirken diğer karakterleri Roiland seslendirir. Dizinin ilk halleri Roiland tarafından Channel 101 film festivali için hazırlanmıştır. Adult Swim, televizyon şovu fikirleri için Harmon ile görüştü; o ve Roiland iki karaktere dayalı televizyon programını hazırlamaya başladılar.

Dizi, 2 Aralık 2013 tarihinde eleştirel övgüyle galasını yaptı. 26 Temmuz 2015 tarihinde dizi ikinci bir sezon için, Ağustos 2015'te dizi üçüncü bir sezon için yenilendi. Dördüncü sezon 10 Kasım 2019'da gösterime girdi. Beşinci sezon ise 20 Haziran 2021'de başlayacak ve on bölümden oluşacak.

9) The Punisher - Kesinlikle izleyin
1621722246872.png

Hakkında: Ailesinin öldürülmesinden sonra, denizci kıdemli Frank Castle, aklında tek bir amaç olan "The Punisher" olarak bilinen kanunsuz kişi olur. Amacı ailesini katleden kişilerden intikam almaktır.

10) Elite
1621722431974.png

Hakkında: Elite, Carlos Montero ve Darío Madrona tarafından Netflix için oluşturulan bir İspanyol gerilim, gençlik drama internet televizyon[netleştirme gerekli] dizisidir. Dizi, kurgusal elit bir ortaokul olan Las Encinas'ta geçiyor ve bursla okula kayıtlı üç işçi sınıfı genç öğrencisi ve varlıklı sınıf arkadaşları arasındaki ilişkiler etrafında dönüyor.

Okullarının çökmesinden sonra, üç işçi sınıfı arkadaş Samuel, Nadia ve Christian'a İspanya'nın en seçkin özel okulu olan Las Encinas tarafından burs verilir. Burslar, okulun çöküşü için hatalı olan inşaat şirketi tarafından desteklenmektedir. Üç arkadaş başlangıçta zengin öğrenciler tarafından dışlanmıştır. Okul yılı ilerledikçe hayatları, yaşam tarzları, kızgınlık ve kıskançlık çatışması içinde geçmiştir. Polis sorgularının bir dizi ileri görüşlü sahnesiyle, izleyicilere karakterlerin Marina'nın cinayetine yol açan ilişkilerinin hikayeleri gösteriliyor.

Dizi önerilerim bu kadardı değerli forum sakinleri, içinde benim izleyip hem etkilenip hemde gurur duyduğum diziler bulunuyor. Bu diziler "eski, benim tarzım değil" diyerek aman yaklaşmayın, ilk başta ben de öyle yaklaşmıştım ama bu dizileri izleyince cidden çok etkilendim. Herkese izlemesini öneriyorum, iyi forumlar dilerim.

Konular
51
Game Of Thrones görmeyen Kuverti aşırı kızgın :cry:

• Üzüldüm
Tepkiler: avnnn
Konular
4
ben hiçbirini sevmiyom en iyi 10 dizi 1aleminkıralı 2doktorlar 3çocuklar duymasın 4benimadımmelek 5kırmızıoda 6survivor 7çghb 8güldürgüldür 9çghb2 10mucize doktor