İnternetin Saat Başı Gidip Gelme Durumu

Diezombie92

Yazar Şefi
Konular
29
Herkese selam, resetlenme kelimesi doğru mudur bilmiyorum ama her saat başı internetim 7-10 saniye kesilip geliyor. Tam kesilmiyor. İnternetten çözümlere - videolara vs. baktım ama çok işe yarar şeyler çıkmadı. Baştan söylemeliyim ki, modemden kaynaklı bir sorun yok çünkü bağlantı sapasağlam geliyor. Modem yan odada ve ben kablosuz bağlanıyorum. Başka forum sitesinde de yazdım fakat oradan net bir cevap alamadım. Bu konu hakkında yardımcı olabilecek kişileri bekliyorum.

OkanOzturk

Yönetici
Konular
23
Modemden kaynaklı olmadığını düşünüyorsanız internet sağlayıcınız ile görüşmeniz en doğrusu olacaktır.

Diezombie92

Yazar Şefi
Konular
29
TürkTelekom hizmetleri ile de görüştüm fakat internetin hiç kesilmeden direkt geldiğini söylüyorlar. Başka cihazlardan bağlandığımdaysa bir kesilme söz konusu değil.

Konular
62
Aynı sorun bende de var genelde upload veya download yapınca 1-2 Dk gidiyor. Eğer çözebildiyseniz nasıl yaptığınızı söyler misiniz?

Diezombie92

Yazar Şefi
Konular
29
Aynı sorun bende de var genelde upload veya download yapınca 1-2 Dk gidiyor. Eğer çözebildiyseniz nasıl yaptığınızı söyler misiniz?
Ben sinirden ve fps sorunundan dizüstü bilgisayarıma vurdum ve iyice bozdum, artık çalışmıyor. Harddiskin değişmesi gerekiyormuş. Tanıdığım birisine sorduğumda içinde bulunan VI FI algılayıcısında bir sorun olabileceğini söyledi. Eğer arızasından anlıyorsan bu kısmına bakmanı tavsiye ederim. Yoksa bir bilişimciye götürüp sorunu anlatman gerek. Bunun hakkında olabilecek bütün testleri ve yanlış olabilecek durumları inceledim fakat sonuç yine aynı. İnternet üzerinden 192.168.1.1 ya da 2.1 üzerinden modem hesabına giriş yapıp youtube üzerinde paylaşılmış olası yanlış ayarlamaları düzeltmek için ayarlama yapabilirsin ama eğer sorun bilgisayar üzerinde ise kesinlikle servise ya da tamirciye göndermeni öneririm.

• Beğen
Tepkiler: EmekliSefaCobann65