Internet sorunu

Diezombie92

Yazar Şefi
Konular
29
Arkadaşlar bir sorunum var, yaklaşık Ağustos ayından itibaren internetim saate 1 kez sürekli olarak gidip geliyor ve bu durum 5 saniye sürüyor oyunumu zehir ediyor. Telefondan veya başka aygıttan bağlandığımda bu sorun yok. İnternet firmasına bu durumla ilgili mesaj gönderdim ve sistemlerinde sıkıntı olmadığını ve düzenli net geldiğini söylediler. İnternette bununla alakalı bir şeyler bulamadım. Fikirlerinize açığım. Yardım istiyorum.

avnnn

Genel Moderatör
Konular
271
Modeminiz eskimiş olabilir, yeni fiber modem sipariş verebilirsiniz fiyatı 150-250TL arası değişiyor. Modeminiz kablolu bağlantılı ise kablolarda bağdaşmazlık olabilir.

Diezombie92

Yazar Şefi
Konular
29
Modeminiz eskimiş olabilir, yeni fiber modem sipariş verebilirsiniz fiyatı 150-250TL arası değişiyor. Modeminiz kablolu bağlantılı ise kablolarda bağdaşmazlık olabilir.
Modem yeni, kablosuz bağlantı. Anlamadığım şey telefonda bir şeyler yaparken sorun olmuyor ama laptopa oluyor. Laptopa indirmiş olduğum bir uygulama veya yazılım buna etkin olabilir mi çünkü öyle olma ihtimali geliyor aklıma?

avnnn

Genel Moderatör
Konular
271
Modem yeni, kablosuz bağlantı. Anlamadığım şey telefonda bir şeyler yaparken sorun olmuyor ama laptopa oluyor. Laptopa indirmiş olduğum bir uygulama veya yazılım buna etkin olabilir mi çünkü öyle olma ihtimali geliyor aklıma?
Loptop'unun Sinyal Veri Gücü zayıf olabilir, yardımcı Wireless alabilirsin. İnternetini odana taşıyabilecek bir küçük modem.

Diezombie92

Yazar Şefi
Konular
29
Sorunun çözümü harddiskten kaynaklıymış, dizüstü bilgisayarında harddiski olanlar eğer internet bağlantınız kopuyor veya gidip geliyorsa (harddiskinizi kontrol etmek şartıyla) SSD alarak sorunlarını giderebilirler. Ben dizüstümü yere düşürmüştüm ve harddisk zarar görmüştü.

• Beğen
Tepkiler: ErenSB