İncir Reçeli ( 1 - 2 )

Konular
7
Merhaba ;

Benim hayatımda en sevdiğim romantik/dram filmidir.

Çıkış Tarihi/Film Süresi
İncir Reçeli 1 : 11 Şubat 2011 / 1 Saat 35 Dakika
İncir Reçeli 2 : 17 Ekim 2014 / 1 Saat 48 Dakika

Genel Özet ( Spoiler )

Metin (Halil Sezai) bir senarist skeçler ve filmler yazmasıdır fakat hep red edilir, Metin her zaman gittiği bir barda Duygu adlı bir kadınla tanışır. Duygu çok sarhoştur ve Metin onu evine götürür ama ertesi sabah Duygu evde bir not bırakarak evi terk eder, aradan belli bir zaman geçtikten sonra aynı barda tekrardan birbirlerini görürler ve misafir olarak Duygu Metin'în Evine gider ve Duygu her gün Metin'in evine gelir fakat Duygu'yu biraz araştırmaya karar verir kadın hakkında hiçbir sosyal medya hesabı veya ailesine dair hiç bir şey bulamadığı bu kadına aşık olur. Duygu hala Metin'in evine notlar bırakmaya devam eder, daha telefon bile kullanmayan bu kadının aşkına yenik düşer fakat Duygu'nun Aids hastası olduğunu öğrenir ve aralarında tartışma çıkar görüşmezler, Duygu Metin'in hala aklındayken Duygu ölür ve İncir Reçeli adlı bir film yazar bu film çok beğenilir ve son. ( incir reçeli 1)

Metin sevdiği kadın Duygu'yu kaybettiği için depresyona girer aynı barda kendi şarkılarını söyleyen Metin barmen Gizem ile tanışır ve yavaş yavaş Duygu'yu unutup Gizem adlı kadına aşık olmaya başlar, Gizem bir gün Metin'in evine ziyarete gider nerde yaşadığını nasıl bir yerde yaşadığını öğrenmek için eve geldiğinde içini bir kıskanma doldurur, Metin'in evindeki duvarlarda Duygu'nun fotoğrafları asılıdır, Gizem bir kaç gün Metin'in evine gidip gelmeye başlar rakı içer eğlenirler ve ikisi de birbirlerine aşık olduğunu anlar ama Metin ise Duygu'yu aldatamaz ve Gizem hala ölü bir kadına mı aşıksın diye evden gider ve yine depresyona giren Metin Duygu'nun bıraktığı ve söylediği tüm kağıtları duvara asar odasındaki duvarlar kağıtlarla dolar ve 1 ay Metin evden çıkmaz, Metin'in asistanı eve gelir ve olduğu durumu görür ve onu eski haline dönmesi için ikna eder ve gider bara Gizemi göremez ve nerede olduğunu aramaya başlar kendi dövme dükkanında onu bulur ve barışırlar o gün Gizem'in evine giderler ve yatarlar. Gizem belirsiz bir zamanda ortadan kaybolur ve başka bir şehire taşınır orada çalışmaya başlar, Metin Gizem'i bulmak için elinden geleni yapar ve bulduğu ipuçları ile Gizem'in çalıştığı yere gider ve göz yaşları süzülür son. (incir reçeli 2)

Fotoğraflar

İncir Reçeli 1, sağdaki Metin soldaki ise Duygu
incir 1.jpg

İncir Reçeli 2, sağdaki Metin soldaki ise Gizem
incir 2.png

incirr.jpg

Not : İncir Reçeli'nin senaryosu bu günlerde çekiliyor fakat çıkış tarihi daha belli değil çıktığı gün izlemek istiyorum :)

• Beğen
Tepkiler: ZussaDM
Konular
7
Özeti tamamen kendim yazdım emeğe saygı...