Hocamlar kolay gelsin donanım ile alakalı minik bir sorum olacaktı.

Konular
2
İyi günler benim bilgisayarım güzel 2-3 sene önce her şeyi güzel oynayabilirken şimdi csgo bile oynayamıyorum eskiden gta5de 60 fps rahat oynarken csgoda 60 fps alamıyorum bunun sebei nedir çok ısınmamıdır yoksa eskime midir bilgisayar özelliklerim.

GTX 850M
16GB RAM
İ7 4700

Dizüstü bir bilgisayar
Kendini bilgisayarcı sanan 10 yaşında ki arkadaşlar boşuna yazmazsa mutlu olurum iyi forumlar...

OkanOzturk

Yönetici
Konular
23
Bu ne kadar doğrudur bilmiyorum ama ekran kartı eski ise ekran kartı sürüsünü güncelledikce performansın düştüğünü düşünüyorum daha eski ekran kartı sürücüsünü kurarak deneyebilirsin.

Konular
2
Bu ne kadar doğrudur bilmiyorum ama ekran kartı eski ise ekran kartı sürüsünü güncelledikce performansın düştüğünü düşünüyorum daha eski ekran kartı sürücüsünü kurarak deneyebilirsin.
Dediğinizi yaptım hocam eski driver sürücüsü kurdum bilgisayarı kapattım açtım ekran sipsiyah kaldı herhangi bir mouse klavye işe yaramiyor

Konular
6
Hocam acaba güç kaynağınız kaç watt yetmeyebilir veya ramleriniz kaç senelik ramler bir süreden sonra işlev gösteremiyor, iyi forumlar.

Konular
6
7 Senelik ramler bilgisayar dizüstü. Güç kaynağında herhangi bir sorun yok kontrol ettim
7 senelik ramin ömrü bitmiş olabilir ramler tam işlev yapamayınca fps değeri yerlerde oluyor. Örnek vereyim eski masaüstü bilgisayarımda 10 senelik ram yüzünden mavi ekran hatası alıyordum + csde 30 fps zar zor görüyordum. Ramleri değişince hem mavi ekran hatası hem de fps değerlerinde %70 den fazla verim aldım.

Konular
2
7 senelik ramin ömrü bitmiş olabilir ramler tam işlev yapamayınca fps değeri yerlerde oluyor. Örnek vereyim eski masaüstü bilgisayarımda 10 senelik ram yüzünden mavi ekran hatası alıyordum + csde 30 fps zar zor görüyordum. Ramleri değişince hem mavi ekran hatası hem de fps değerlerinde %70 den fazla verim aldım.
Çok eskidi yeni bilgisayar al diyorsun :D

Konular
16
Vsync kapat ayarlardan fps’i 60 a sabitliyor.