Hirai Zerdüş | Şizofren Çağın Kelime Cambazı

Konular
34
1596328652476.png

Hirai Zerdüş | Şizofren Çağın Kelime Cambazı

Hirai Zerdüş, eminim ki bilenler vardır ancak çok fazla tanınan bir sanatçı değil. 2 Sene önce keşfettim ve çoğu parçasını ezbere bildiğim harika bir sanatçıdır kendisi benim açımdan. Hirai Zerdüş karışık yani Kırık Düzen dediğimiz şekilde parçalar üretiyor. Bunu dinlediğiniz zaman zaten anlayacaksınız. Forum'da konusunu açma sebebim bu sanatçının keşfedilmesi, harika icraatleri var ve dinleyince ne demek istediğimi anlarsınız diye düşünüyorum.

Öncelikle çok fazla ağır parçalar dinlemeyen birisi iseniz sözleri ve size kattığı hava vs. ağır gelebilir ve sevmeyebilirsiniz, yani tam efkarlık parçaları var.
Parçalarının hepsi birbirinden güzel ve ayırmak bile zor ancak güzelinde güzeli olan birkaç parçasını aşağıya bırakacağım.

Bu 4'ü dışında sık sık dinlediğim 2,3 parçası daha var ancak 5 medyadan fazla ekleyemiyorum, aslında tüm parçalarını sık sık dinlerim. En bilindik parçası Papatya, çoğu kişi bu parçayla tanıyor onu ancak ben Gör İzine Neleri Serdim ve Ölüyorum parçaları ile tanıdım ve bu parçalar aralarında en sevdiklerimdir, artık dinledikçe geçmişimi hatırlıyor ve hüzünleniyorum. Benim için bir klasik haline geldi, bu iki parçasını öncelikli olarak dinlemenizi tavsiye ederim.

Hirai Zerdüş sıklıkla parça üretiyor ve sıkı takip etmeme rağmen bazen ben bile yetişemiyorum. Bu kadar seri ve başarılı içerik üreten sanatçı bize büyük hediyedir.
Ayrıca sanatçımız eski parçalarını tek tek gözden geçirip düzenleyip baştan yayınlıyor, örneğin Canına can al beni bunlardan birisi. Ayrıca Cover'de yayınlıyor, örneğin Odam kireç tutmuyor parçasınıda buna örnek olarak gösterebilirim, aşağıda resimleri var zaten. 3 Gün önce paylaştığı Öyle ölmem parçasıda harika!
1596331439804.png

Son eklediği parçalardan Bir derdim var, çok özledim seni, dur leyla ve öyle ölmem parçaları en beğendiklerimden bunlarıda öncelikli olarak dinleyebilirsiniz. Yani sevdiğim parçaları daha fazla yazmaya devam edersem tüm icraatlerini buraya yazacağım sanırım. 5 Medya sınırı olmasa daha fazla parçasını ekleyecektim yukarıya.

Kendisine şizofren çağın kelime cambası demesinin sebebi ise Şizofren Çağ şiirinden geliyor, Hirai Zerdüş'ün Şizofren Çağ isimli bir şiiri var ve bu şiiri çok az sayıda insan bilse de yine mükemmel icraatlerinden birisidir, şiirini aratıp bulabilirsiniz. Yazmış olduğu kitaplarda bulunmakta, satın alıp okuyabilirsiniz.

Umarım sizleri muhteşem bir sanatçı ile buluşturmayı başarmışımdır, parçalarını dinledikten sonra hakkında yorum yapabilirsiniz, iyi forumlar. :)

Konular
34
Konu düzenine pek dikkat etmediğimi bilmenizi isterim.

Konular
1
Tavsiyelerin için teşekkürler. HiraiZerdüş gibi bilinmeyen fakat çok başarılı olan birçok sanatçımız var maalesef..

• Beğen
Tepkiler: ErenSB
Konular
34
Tavsiyelerin için teşekkürler. HiraiZerdüş gibi bilinmeyen fakat çok başarılı olan birçok sanatçımız var maalesef..

Tabii ki var, hepsini yazmak istesem dolar burası. Örneğin Arif Sağ, Hasret Gültekin, Nesimi Çimen ve Özdemir Erdoğan gibi ülkemizin eski sanatçılarıda unutulmuş durumda maalesef.

• Üzüldüm
Tepkiler: Rospia