En Popüler 3 Android Emülatör (Windows / Mac)

Meli

Özel Üye
Konular
47
android1.png

Selamlar değerli forum sakinleri! Bugün sizlere biraz "PC Emülatörlerinden" bahsedeceğim. Bu emülatörler bizlerin bilgisayarda kullanamadığımız "Android" programları/uygulamaları kullanmamıza yardımcı oluyor. Tabii ki bu platformda rekabet içinde olan firmalarda var ve gerçekten hepside kullanışlı emülatörler piyasaya çıkardı. Bu emülatörler sayesinde Whatsapp, Instagram ve Android oyunları kullanabileceksin/oynayabileceksiniz. Aşağıda vermiş olduğum emülatörleri indirdikten sonra bu söylediklerimi doğrulayacaksınızdır, şimdiden iyi kullanımlar dilerim...
konuçizgi.png

1) MEmu

android2.jpeg

MEmu, bu emülatörler arasında en tavsiye edilenlerden birisidir. Eğer bilgisayarınız MEmu'nun sistem gereksimlerine uygunsa oyunları/programları kalite bir şekilde kullanabilirsiniz/oynayabilirsiniz. MEmu'nun en iyi yanıda "Intel, Nvidia ve AMD" destekli olmasıdır. MEmu'nun içinde Google Play Store yüklü olarak gelir, böylece istediğiniz uygulamaya aratıp indirebilirsiniz.
Minimum Sistem Gereksimleri;
  • İşlemci: Intel, Nvidia veya AMD İşlemci
  • İşletim Sistemi: Windows XP / 7/8 / 8.1/10
  • Ram: 2GB RAM
  • Depolama: 2GB Depolama alanı
konuçizgi.png

2) Bluestacks

android4.JPG

Bluestacks, bilgisayar için en popüler ve kullanışlı emülatördür. Oyun oynamak için yeteri kadar grafik ve işlemciyi dengede tutmaya çalışan Bluestacks günümüzde en çok bilinen emülatörlerden birisidir. Oyunları "oyun kontrol" penceresinden rahatlıkla yönetebileceğiniz bir sisteme sahiptir. Aynı zamanda kendi klavye ve fare kullanımında da size şans tanıyor. İçerisinde Google Play Store ve aynı zamanda kendi uygulama merkezide bulunmaktadır.

Minimum Sistem Gereksimler;
  • İşletim Sistemi: Windows 7+
  • İşlemci: Intel veya AMD İşlemci.
  • Ram: 2GB RAM
  • Depolama: 5GB Kullanılabilir alan
konuçizgi.png

3) Andy

9YPJAr.png

Andy, diğer emülatörlere göre daha basit ama kullanışlı ve güçlü bir emülatördür. Andy, Windows ve Mac'te neredeyse tüm uygulamaları çalıştırabilir ve sınırsız depolama alanı şansı tanır. Google hesabınızın bağlı olduğu tüm cihazlar arasında senkronize kurar ve oynadığınız oyunda kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Bu emülatör sayesinde, en popüler android oyunları bilgisayarınızda oynama hakkına sahip olacaksınız.
Minimum Sistem Gereksimleri;
  • İşlemci: AMD veya Intel
  • İşletim Sistemi: Windows 7, Windows 8.1
  • Ram: 3GB Ram
  • Depolama: 10GB Kullanılabilir alan
P7ZLAb.png

Aslında göz gezdirdiğimiz zaman, bir çok emülatör vardır. Fakat ben en çok kullanılan ve kullanışlı emülatörleri derledim. Umarım yardımcı olmuşumdur.

7Br0Lr.png

• Beğen
Tepkiler: OkanOzturk