Elon Musk'ın Twitter'ı Satın Alması

Konular
34
1651398772476.png

Elon Musk'ın serveti henüz 2019-2020 yılları arasında, 100 milyar doları bile aşmamıştı. Son 2 yılda dünya da görülmemiş bir artış ile 300 milyar doları geçmişti. Reklam stratejileri, SpaceX, Tesla başarısı ve twitter platformunu aktif kullanması ile birlikte sadece serveti değil, popülerliğide en hızlı artan kişi olmuştu.

Daha önceden Twitter'ın bazı hisselerini satın aldığını biliyorduk. Yaptığı konuşmalar üzerinden, Twitter için planlarını anlatıyor ve eklenmesini istediği projelerden bahsediyordu. Twitter Elon'u pek dinlememiş olacak ki, başarılı milyarderimiz geçtiğimiz günlerde Twitter'ı 44 milyar dolar vererek tamamen satın aldı.

Daha önceden Twitter şirket binasının evsizlere açılması gerektiğini, atılan tweetlerin bir süreliğine düzenlenebilmesi gerektiğini, ifade özgürlüğü olması gerektiğini ve daha birçok öneride bulunmuştu. Bunları kendisi yürürlüğe sokar mı bilemiyoruz ancak Twitter'ın gerçekten aynı kalmayacağını düşünüyorum.

Elon Musk Coca Cola Göndermesi

1651399641942.png

Biliyorsunuz ki Coca Cola gibi markaların tarihi 1880'lere dayanıyor. O yıllarda kokain, kenevir gibi şeyler yasak değildi. Hatta herkes bahçesinde bile kenevir yetiştirebiliyordu. Kokain'in tabii ki güvenli olduğu düşünüldüğünden tamamen serbestti. Coca Cola yaratıcısı John Pemberton, Coca Cola'yı ilk yarattığında koka yaprağından elde ettiği kokain içeren bir form kullanıyordu. Coca Cola'nın içinde ki miktarı yıllar geçtikçe azaltıldı ve insanların Kokain'in zararları ile tanışmasından sonra 1929'da tamamen Coca Cola'dan çıkarıldı. Elon Musk'ın attığı bu tweet'in olayı da, tamamen bununla dalga geçmek için.

Tabii gerçekten de Coca Cola'yı alma niyeti de olabilir. Twitter'da sürekli aktif olması ve herkesle tweetleşmesi, sürekli eğlenceli tweetler atması ve birileri ile atışması gerçekten insanı meraklandırıyor. Bu tarz şeylere merakınız var ise, Twitter üzerinden Elon Musk'ı takip eden 90 Milyon kişiden biri olmak isteyebilirsiniz. :)

Bu konu üzerinde anlatılacak daha birçok şey var ancak konuyu fazla uzatıp kimseyi sıkmak istemiyorum. Sizin fikirlerinizi merak ediyorum.
Sizce Elon Musk'ın Twitter'ı satın almasının ne gibi etkileri olabilir ve bu Twitter kullanıcıları için iyi bir gelişme mi oldu?
Fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim, iyi forumlar!​

• Beğen
Tepkiler: Sperayz ve Rospia
Konular
34
1651401022536.png

Ayrıca Twitter üzerinden bu şekilde yatırım tavsiyelerinde bulunuyor. Attığı Tweet'in altında soru soranların sorularını yanıtlıyor ve gerçekten yatırım konusunda insanlarla mantıklı fikirler veriyor.

Sperayz

Yönetici
Konular
70
Elon Musk'a hayırlı olsun. :)

• Beğen
Tepkiler: ErenSB
Konular
1
İfade özgürlüğüne yaptığı vurgu çok büyük bir boyutta. Hatta satın almasının ana sebeplerinden bir tanesinin kesinlikle ifade özgürlüğü olduğunu düşünüyorum. Bi' ara Twitter algoritmasının açık kaynak olmasını gerektiğini söylemişti, bence bunu da en kısa sürede yapacaktır. Musk, botlardan kurtulmak istediğini de söyledi, fakat botlardan kurtulmanın yanı sıra, kullanıcılara kimlik doğrulaması getireceğinden bahsetmişti. Yani kimlik doğrulaması gelse bence gayet iş görür, ama kullanıcıların güvenip yapacağı ne malum..

• Beğen
Tepkiler: ErenSB
Konular
34
İfade özgürlüğüne yaptığı vurgu çok büyük bir boyutta. Hatta satın almasının ana sebeplerinden bir tanesinin kesinlikle ifade özgürlüğü olduğunu düşünüyorum. Bi' ara Twitter algoritmasının açık kaynak olmasını gerektiğini söylemişti, bence bunu da en kısa sürede yapacaktır. Musk, botlardan kurtulmak istediğini de söyledi, fakat botlardan kurtulmanın yanı sıra, kullanıcılara kimlik doğrulaması getireceğinden bahsetmişti. Yani kimlik doğrulaması gelse bence gayet iş görür, ama kullanıcıların güvenip yapacağı ne malum..

İfade özgürlüğü konusunda büyük adımlar atacağını başından beri söylüyor. Bu yüzden çoğu şeyin aynı kalmayacağını düşünüyorum zaten. Ayrıca botlar konusunda da gerçek anlamda hiç bot kalmayacak gibi bir şey söylemişti. Elon Musk bu, kim bilir daha neler göreceğiz.

• Beğen
Tepkiler: Sperayz ve Rospia