Konular
225
OYUNCULARSEHRİ.png

Merhaba OYUNCULAR ŞEHRİ sakinleri!
Bu konumda sizlere henüz çıkmamış olan, yakın zamanda belirtilerini yavaş yavaş veren v13 hakkında bilgi vereceğim.
Konumu sıkılmadan okumanız ve yeterince bilgilenmeniz dileğiyle..

ARDADEMR.png

Yavaş yavaş belirtilerini nasıl verdi isterseniz ilk başta onu anlatalım.
Kısa süre önce çıkan Discord banner güncellemesi bu durumun ilk başlangıcıydı diyebiliriz.
Bunun yanında ekstra olarak, nitrolara gelen yeni özellikler, sunucu özellikleri, buton özelliği, özel menü özelliği geldi.
Peki bitti mi? Hayır! Diyeceksiniz ki;
"Bu sunucuya ya da nitroya gelen yeni özellik v13'ü ne kadar ilgilendirir?"

Şöyle anlatayım; Banner özelliğinin v13 ile ilgili şu;
V13 ile insanların bannerini tek bir komut ile görebileceğiz, tabii ki bu net bir bilgi değil. Tahmini görüşlerimi söylüyorum.
Sunucuya gelen yeni özelliklerden bir tanesi de sunucuya özel sticker eklemek.
Tek bir komut ile bu stickerlerin linkini alabileceğimiz anlamına geliyor olabilir bu v13 güncellemesi.

ARDADEMR.png

Kendi görüşümü söyleyecek olursam;
V12 çok ilgi gördü, aynı ilgi v13'de daha fazla olacağını düşünüyorum. Çünkü bu sefer seçenek çok fazla.
Ekstra olarakta bildiğiniz üzere v12 çıktığı zaman, v11'de birçok şey değiştirilmişti.
İnsanları v12'ye geçmeye zorladılar diyebiliriz. Çünkü birçok şey artık çalışmaz oldu.
Kodlamalarını v11'den v12'ye geçirenler oldu, bazıları site yardımı ile bazıları kendi bilgileri ile.

Aynı şekilde hazırlanmanızı öneririm, çünkü şimdiden v12 => v13 siteleri çıkmaya başladı bile.

ARDADEMR.png

V13 NASIL İNDİRİLİR?

V13'ü birçok kişi npm i discord.js yazarak indirmeye çalışıyor fakat bu tabii ki olumsuz oluyor. Peki neden?
Nedeni çok basit çünkü v13 henüz betada.

"HADİ YAAAAAAAAA İNDİREMİYOR MUYUZ?"
Dediğinizi duyar gibiyim, ama üzülmeyin.
Tabii ki indirebiliyorsunuz :)
Peki bu nasıl oluyor? Öncelikle botunuzun terminal bölümüne girmeniz gerekiyor, glitch veya masaüstü bu hiç fark etmez.
Daha sonra terminale yazmanız gereken tek şey npm i discord.js@dev
1626219659554.png

Daha sonrasında zaten botunuza v13 indirilecektir. Package.json dosyanızdan görebilirsiniz.
Ekstra olarak şunu söylemeliyim ki;
Bunu indirdiğiniz zaman birçok kodlamanız hata verecektir bunun nedeni de v13'e uyarlı olmadıkları için.

ARDADEMR.png

V13 NASIL SİLİNİR?

Peki yaptığınız ve pişmansınız nasıl düzelteceksiniz?
Package.json dosyasına giriniz, daha sonrasında

"discord.js": "13.0.0" yazan yeri "discord.js": "12.5.3" olarak değiştiriniz.
Botunuzu yeniden başlattığınız zaman botunuzun versiyonu 12.5.3 olacaktır ve hatalar kalkacaktır.

ARDADEMR.png

Umarım sizleri yeteri kadar bilgilendirebilmişimdir şehrin sakinleri.
Konumu beğenmeyi ve görüşlerinizi aşağı kısımdan belirtmeyi unutmayın.

Sizce v13 nasıl olacak?

Konu İle İlgili Yaptığım Video

Konular
0
d-dostum sanırım bu v13 değil, v13 dev version ._. konu çok saçma olmuş daha v13 çıkmadan has9undojmaok

Konular
225
d-dostum sanırım bu v13 değil, v13 dev version ._. konu çok saçma olmuş daha v13 çıkmadan has9undojmaok
Sanırım kodlama öğrenmekte veya konuyu okumakta zorluk çekiyorsun. Beta versiyonunu indirmeyi gösterdim ve bilmediğin bilgileri verdim. Ayrıca komik olan bir şey de göremiyorum.