discord.js | Korona Bilgi Kodu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konular
3
js.jpg
Başımızda Olan Bu Virüs Belasının İstatistiklerini Gösterir

Bu Arada 7 Ülke Var İçinde | TR | CN | US | JP | FR | NE | SN |

Örnek Denememize Geçelim

1588386153423.png

Buyrun Kodumuz

Kod:
const Discord = require('discord.js');
const snekfetch = require('snekfetch');
const ayarlar = require('../ayarlar.json');

exports.run = async (client, message, args) => {
  if(!args[0]) return message.reply('𝘾𝙊𝙍𝙊𝙉𝘼 𝙑𝙄𝙍𝙐𝙎 𝘼𝙉𝙇𝙄𝙆 𝙄𝙎𝙏𝘼𝙏𝙄𝙎𝙏𝙄𝙆 𝙏𝘼𝘽𝙇𝙊𝙎𝙐 𝙆𝙐𝙇𝙇𝘼𝙉𝙄𝙈```Güncel Covid-19 vaka istatistiklerini buradan görebilirsin. Ülkeye özel istatistikler için !korona <ülke kodu> komutunu kullanabilirsin. #evdekal,#evhayattır,#evdeyasamvar``` <a:evet:682967451540914351>**Doğru Kullanım:** __!korona <ülke kodu>__')

let a = args[0].toLowerCase()
  .replace('türkiye', 'TR')
  .replace('çin', 'CN')
  .replace('amerika', 'US')
  .replace('japonya', 'JP')
  .replace('fransa', 'FR')
  .replace('norveç', 'NE')
  .replace('isveç',  'SN')

const text = await snekfetch.get(`https://thevirustracker.com/free-api?countryTotal=${a}`);
    const body = text.body;
  let ülk = body.countrydata[0].info.title

let embed = new Discord.RichEmbed()
    .setColor('RED')
    .setTitle('COVID-19')
    .setDescription(`COVID-19 Statistics in **${ülk}**`)
    .setThumbnail('https://www.diken.com.tr/wp-content/uploads/2020/01/corona_reuters-copy.jpg')
    .addField('*:microbe: Toplam Vaka:*',`\`\`〘 → ${body.countrydata[0].total_cases} ← 〙\`\` `, true)
    .addField('*:syringe: Toplam İyileşen:*',`\`\`〘 → ${body.countrydata[0].total_recovered} ← 〙\`\` `, true)
    .addField('*:dna: Toplam Enfekte:*',`\`\`〘 → ${body.countrydata[0].total_active_cases} ← 〙\`\` `, true)
    .addField('*:skull_crossbones: Toplam Ölümler:*',`\`\`〘 → ${body.countrydata[0].total_deaths} ← 〙\`\` `, true)
    .addField('*:test_tube: Bugünki Vakalar:*',`\`\`〘 → ${body.countrydata[0].total_new_cases_today} ← 〙\`\` `, true)
    .addField('*:warning: Bugünki Ölümler:*',`\`\`〘 → ${body.countrydata[0].total_new_deaths_today} ← 〙\`\` `, true)
    .addField('*:bangbang: Ciddi Vakalar:*',`\`\`〘 → ${body.countrydata[0].total_serious_cases} ← 〙\`\` `, true)
    .addField('*:flag_white:  Ülke:*',`\`\`〘 → ${ülk} ← 〙\`\` `, true)
    .addField('*:bust_in_silhouette:   Kullanıcı (sen):*',`\`\`〘 → ${message.author.username} ← 〙\`\` `, true)
    .setTimestamp()
    .setFooter('COVID-19', client.user.avatarURL);

message.channel.send(embed);
};
exports.conf = {
  enabled: true,
  guildOnly: false,
  aliases: ['corona', 'coronabilgi', 'corona-bilgi', 'korona', 'koronabilgi', 'korona-bilgi', 'virüs'],
  permLevel: 0
};

exports.help = {
  name: 'korona',
  description: 's',
  usage: 's'
};

• Beğen
Tepkiler: Rospia
Konular
3
komutlar/korona.js oluşturun içine atın kullanın

Konular
225
Bu kodlamada şöyle bir şey var, veriyi siteden çektiği için tüm ülkelere bakabiliyorsunuz. Kodlamada sadece belli başlı ülkeleri belirtmiş.

• Beğen
Tepkiler: TuranTahaAydin
Konular
3
Aynen öyle replace('almanya', 'DE'). Şeklinde ekleyerek Almanya'yı eklemiş olurum koda ben sadece Türkiye'ye bakıp çıkıyorum :D

• Hahaha!
Tepkiler: ZussaDM
Konular
0
aga ben çalıştıramadım bu komutu bu discord js kaç

Konular
0
Hallettim bunu çalıştıramayanlar için söyleyeyim let embed = new Discord.RichEmbed() kısmını let embed = new Discord.MessageEmbed() buna çevirin o zmn çalışıyor

Konular
3
Hallettim bunu çalıştıramayanlar için söyleyeyim let embed = new Discord.RichEmbed() kısmını let embed = new Discord.MessageEmbed() buna çevirin o zmn çalışıyor
V11 den v12 ye cevirmissin sık olarak karsina cikacak .cache .get richembed message embed oluyo googleye v11 kodu v12 yapma yaz cikiyor

Konular
0
yaptım ama çalışmadı sebep nedir acaba?

Konular
4
Ekli dosyayı görüntüle 1643 Başımızda Olan Bu Virüs Belasının İstatistiklerini Gösterir

Bu Arada 7 Ülke Var İçinde | TR | CN | US | JP | FR | NE | SN |

Örnek Denememize Geçelim

Ekli dosyayı görüntüle 1642

Buyrun Kodumuz

Kod:
const Discord = require('discord.js');
const snekfetch = require('snekfetch');
const ayarlar = require('../ayarlar.json');

exports.run = async (client, message, args) => {
  if(!args[0]) return message.reply('𝘾𝙊𝙍𝙊𝙉𝘼 𝙑𝙄𝙍𝙐𝙎 𝘼𝙉𝙇𝙄𝙆 𝙄𝙎𝙏𝘼𝙏𝙄𝙎𝙏𝙄𝙆 𝙏𝘼𝘽𝙇𝙊𝙎𝙐 𝙆𝙐𝙇𝙇𝘼𝙉𝙄𝙈```Güncel Covid-19 vaka istatistiklerini buradan görebilirsin. Ülkeye özel istatistikler için !korona <ülke kodu> komutunu kullanabilirsin. #evdekal,#evhayattır,#evdeyasamvar``` <a:evet:682967451540914351>**Doğru Kullanım:** __!korona <ülke kodu>__')

let a = args[0].toLowerCase()
  .replace('türkiye', 'TR')
  .replace('çin', 'CN')
  .replace('amerika', 'US')
  .replace('japonya', 'JP')
  .replace('fransa', 'FR')
  .replace('norveç', 'NE')
  .replace('isveç',  'SN')

const text = await snekfetch.get(`https://thevirustracker.com/free-api?countryTotal=${a}`);
    const body = text.body;
  let ülk = body.countrydata[0].info.title

let embed = new Discord.RichEmbed()
    .setColor('RED')
    .setTitle('COVID-19')
    .setDescription(`COVID-19 Statistics in **${ülk}**`)
    .setThumbnail('https://www.diken.com.tr/wp-content/uploads/2020/01/corona_reuters-copy.jpg')
    .addField('*:microbe: Toplam Vaka:*',`\`\`〘 → ${body.countrydata[0].total_cases} ← 〙\`\` `, true)
    .addField('*:syringe: Toplam İyileşen:*',`\`\`〘 → ${body.countrydata[0].total_recovered} ← 〙\`\` `, true)
    .addField('*:dna: Toplam Enfekte:*',`\`\`〘 → ${body.countrydata[0].total_active_cases} ← 〙\`\` `, true)
    .addField('*:skull_crossbones: Toplam Ölümler:*',`\`\`〘 → ${body.countrydata[0].total_deaths} ← 〙\`\` `, true)
    .addField('*:test_tube: Bugünki Vakalar:*',`\`\`〘 → ${body.countrydata[0].total_new_cases_today} ← 〙\`\` `, true)
    .addField('*:warning: Bugünki Ölümler:*',`\`\`〘 → ${body.countrydata[0].total_new_deaths_today} ← 〙\`\` `, true)
    .addField('*:bangbang: Ciddi Vakalar:*',`\`\`〘 → ${body.countrydata[0].total_serious_cases} ← 〙\`\` `, true)
    .addField('*:flag_white:  Ülke:*',`\`\`〘 → ${ülk} ← 〙\`\` `, true)
    .addField('*:bust_in_silhouette:   Kullanıcı (sen):*',`\`\`〘 → ${message.author.username} ← 〙\`\` `, true)
    .setTimestamp()
    .setFooter('COVID-19', client.user.avatarURL);

message.channel.send(embed);
};
exports.conf = {
  enabled: true,
  guildOnly: false,
  aliases: ['corona', 'coronabilgi', 'corona-bilgi', 'korona', 'koronabilgi', 'korona-bilgi', 'virüs'],
  permLevel: 0
};

exports.help = {
  name: 'korona',
  description: 's',
  usage: 's'
};

Dostum merhaba öncelikle bu kod v11 kod artık v11 devri bitti denebilir ve ayrıca snekfetch modülü devri de bitti artık snekfetch diye bir modül yok.

Konular
0
kodu v11den v12 ye çevirdiğim halde ülke kodlarını yazınca çalışmıyor nasıl yapabilirim (şöyle yazıyorum prefiximkorona TR)

Konular
225
kodu v11den v12 ye çevirdiğim halde ülke kodlarını yazınca çalışmıyor nasıl yapabilirim (şöyle yazıyorum prefiximkorona TR)
Api sitesi kapanmış ve bu durumda veri çekmeniz mümkün değil. Komutun çalışmaması normal.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...