Discord Emoji İle Kayıt Yapmak

Meli

Özel Üye
Konular
47
konubaslik2.png

6838231_preview.png

Selamlar değerli Oyuncular Şehri sakinleri! Bugün sizlere çoğu Discord sunucusunda olan ve benden bu konu hakkında yardım istenilen "emoji ile kayıt" yöntemini görselli olarak anlatacağım.

1) Öncelikle bu yöntem için bir çok bot var, fakat benim tercih ettiğim bot Zira adlı bottur. BURAYA tıklayarak botu sunucunuza davet edebilirsiniz.

Not: z/help yazarak botumuzun "yardım" penceresini açabilirsiniz

2) Bot sunucumuza geldi, şimdi botu rollerin en üstüne alıp, "yönetici" yetkisini verelim.

E2lPmv.png

qyqGNQ.png

bot7.PNG

qyqGNQ.png

3) z/channel #kanalismi yazarak mesajımızın olacağı kanalı ve üyelerimizin tepki vereceğini kanalı seçelim.

YVPgQA.png

qyqGNQ.png

4) İsterseniz z/message (mesajınız) yazıp, bota mesaj göndertebilir. İsterseniz de z/message (mesaj id) yaparak, kendi mesajınıza tepki verdirtebilirsiniz.

bot8.PNG

8XnYaA.png

qyqGNQ.png

Not: Mesaja sağ tıklayarak "ID'yi Kopyala" seçeneğine tıklayarak mesajınızın ID'sini alabilirsiniz.

5) z/add (emoji) @rol yaparak, hangi emojiye tıklandığında hangi rolü vermesini seçiyoruz.

DGX7YZ.png

qyqGNQ.png

6) Daha sonra mesajımıza gelen tepkiye tıklıyoruz ve bize seçtiğimiz rolü veriyor.

bot9.PNG

qyqGNQ.png

Önemli Not: Arkadaşlar sunucuya gelen üyelerin odaları görmemesi için, "everyone" rolünün "metin kanallarını oku ve ses kanalları gör" yetkisini kapatıyoruz. Botumuzun vereceği yani emojiye tıklandıktan sonra üyelere verilecek role, "metin kanallarını oku ve ses kanallarını gör" yetkisini açıyoruz. Daha sonra yeni gelen üyelere vereceğimiz bir kayıtsız rolü açıyoruz, ve bu rolünde "metin kanallarını oku ses kanallarını gör" yetkisini kapatıyoruz. Gelen üyelerimiz göreceği kayıt kanalının izinlerini aşağıdaki gibi ayarlıyoruz.

6MRJGk.png

Wo27RE.png

LGPb0z.png

qyqGNQ.png

Evet dostlar, bunun yapımı için çok fazla mesaj geldiği için bu konuyu açtım. Sadece bana gelen mesaj bu kadar fazlaysa, daha bu konu hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler olacağını düşündüm. Umarım konum size yararlı olmuştur, yapamadığınız veya anlamadığınız kısımları yorumlarda belirtirseniz size yardımcı olabilirim. İyi günler iyi forumlar dilerim.

vyzjlO.png