Demon's Souls Oyunu Nedir?

Konular
35
Demon's Souls, FromSoftware tarafından PS3 için SIE Japan Studio'nungözetiminde geliştirilen aksiyon rol yapma oyunudur.

Demon’s Souls (DS), aslında PS3’e özel olarak geliştirilmesine rağmen, birçok PS3 sahibinin dahi bu yapımdan pek haberi yok. Ama PS3’ün bu nesildeki en büyük eksiği olan RPG konusunda, “Tamam sorun yok, ben varım” diyen ve bunun kuru gürültü olmadığını gösteren, sessiz sedasız gelen etkileyici bir yapım. Henüz Amerika ve Avrupa’da çıkmadığı için birçok oyun severin bahsettiğim gibi haberi yok; haberi olanlarda ne yazık ki İnternet üzerinden alışveriş yapamıyorlarsa, oyunu bulmaları oldukça zorlaşıyor. Ancak çıkmadan önce yapılan iddialı açıklamalar ve bir oyunda olmasını en çok istediğim devasa ölçülerdeki yaratıkların DS’da kol gezmesi,Aslında batı ülkeleri için çıkacak olan versiyonuna kısa bir zaman kalsa da, Bu versiyonun için de (Japon değil, Çin ve Kore) İngilizce ses desteği de olduğu için, açıkçası ortada oyunu rahat rahat oynama dışında bir problemde kalmamıştı. Ben de ileride oyunu alacaklara yardımcı olması için, incelemeyi detaylı makale tarzında hazırladım.

Oyuna başladıktan 14 saat sonra…

-Bu sefer başaracağım sanki… Zaten başarmalıyım da yani, sabahtan beri aynı yerdeyim!
-Sadece iki darbe kaldı.
-Evet, ilk darbeyi indirdim, süper gidiyorum, bir kere de daha açık ver işini bitireyim. Hadi, hadi, hadi…
-Ooo hayır yine mi yaa! Nasıl kaçamadım ben bu darbeden?
-Daha kaç kez deneyeceğim! 27’inci kez ölüyorum.
-Üfffff…
-Hadi ölmek neyse de, o ruhu tekrar almam gerekiyor şimdi…
-8200 küsur Soul vardı yaa, keşke Nexus’a dönseydim!...
-Ama ne olursa olsun yem etmem o Soul’ları kimseye…
-Tabii ilk olarak biraz daha Soul Level kasmam lazım, bu böyle olmayacak anlaşıldı!
-Neredeydi bu Red Eye Knight, iyi Soul veriyordu bu eleman…

Gibi şeyler söyleyecek hale geliyorsunuz :D

Bir ruhum vardı, da neredeydi bu yahu? Sanırım kaybettim…

Bir tane YouTuber'ın Sözleri : PS3’ün başına büyük bir heyecanla oturarak, yapımcı firmanın sürekli bahsetmiş olduğu “Zor” oyun yapısını fena halde merak ediyordum. Oyun güzel bir sinematikle başlıyor ve bize hikaye hakkında kısa bir bilgi verse de, tam olarak ne olup bittiğini yapımın ilerleyen anlarında öğreniyoruz. Ama DS’in genel değerlendirme faslına geçmeden önce şu hikaye işini aradan bir çıkartalım. Oyunumuz Boletaria adında bir krallıkta geçiyor. Burası herkes salak bir tek ben zekiyim mantığını benimsemiş Allant adında bir kral tarafından yönetiliyordur.

Ve biraz araştırma yaptıktan sonra PS3 için olanının N11.com da 199,00₺ olduğunu öğrendim ve PS5 için olanın TeknoSA da 619,00₺ olduğunu öğrendim, tabi ki eğer daha detaylı bir araştırma yaparsanız belki daha ucuz bir ürünü yakalayabilirsiniz.

Ardından bir de Bölüm Sonu Canavarı var tabii,

Aç gözlü bir hükümdar, krallığını aç şeytanların yuvası haline getirir. Şimdi insanları onun gözü önünde acı çekecek, Boletaria'nın tüm yürekli savaşçıları lanetli sisin içinde kaybolacaktır. Tüm bunları geri çevirebilecek tek kişi, herşeyin sebebi olan Kral Allant olacaktır.

Dağıtımcısı Atlus'un Amerika'da yoğun ilgi gören bol ödüllü, bol aksiyonlu ve dillere destan zorluğuyla Playstation 3'ün en önemli özel oyunlarından Demon Souls, hikayesinin geçtiği kıtaya, Avrupa'ya olan çıkarmasını gerçekleştiriyor. From Software'in hünerli ellerinden çıkan Demon's Soul eşsiz multiplayer moduyla da göz dolduruyor.

Bir de bu oyunun 4K Trailer'ı var izleyebilirsiniz :

ps3 or ps5.jpg

Moderatörün son düzenlenenleri:
  • Beğen
Tepkiler: Rospia
Konular
10
Doğrusu konu düzeni kötü olmuş, resim ekleyerek ve konu düzenini tam hale getirerek konunu güzelleştirebilirsin.

Konular
71
Eline sağlık güzel yazı...