Bedwars için Yeni Konsept! Tarafsızlarla Savaş Oyun Mod'u

Konular
19
Tarafsızlarla Savaş oyun modu, adını takımlarda yer alan 2'şer kadroluk tarafsız kimliğine sahip oyunculardan almaktadır. 4 ayrı takımın bulunduğu ve her takımın 4 kişiden oluştuğu bu bedwars oyun modunda, her takımda 2 adet tarafsız oyuncu, 2 adette taraflı oyuncu mevcuttur.

Neden böyle bir takım konsepti düşündüm?
Önceleri severek oynadığım bedwars artık tat vermiyordu. Sizi bilmem ama benim için bu sıkıntının sebebi oyunun bize dayattığı tekdüze takım rekabet modeli. Şöyle düşünün gerçek hayatta bile bir takımda herkes aynı taraflı düşünceye göre hareket etmezler. Ne için takım tabanlı oyunlarda herkes bir kafese tıkılırcasına, aynı ortamda aynı komutlara hapsediliyor ve oyunun akışı böyle işliyor aşırı saçma değil mi? Takımlı oyunlarda dileyen oyunculara farklı kapılar açılmalıdır oyuncu özgür bırakılmalıdır. Seçtiği takımda nasıl davranacağına kendisi karar vermelidir. İşte bu sebeplerden tarafsız oyuncularında bedwarsa dahil olduğu kendi yolunu kendilerinin çizebileceği, takım kaderini belirleyebilecekleri bu konsept fikiri bedwarsa uyarladım. Tarafsız oyuncular ya güçlerini birleştirecek, tarafsızlar olarak galibiyeti tadacaklar, ya da takımına sadık kalıp oyunu taraflı oyuncularla birlikte çalışarak takımına kazandıracaklar seçim tamamen kendilerinde olacak.

Takımda yer alan 2 adet oyuncunun takımı zafere yada mağlubiyete uğratabileceği takım içi rekabetin arttıracak oyuna farklı bir hava katan bu modu düşündüm.

Taraflı oyuncuları anlatmayacağım bildiğimiz bedwars takım oyuncusu, ne özellikleri varsa onları biliyoruz zaten. Ben tarafsız takım oyuncuları hakkında bilgilerden bahsedeceğim.

Tarafsız Takım Oyuncuları hakkında bilgiler:
1- Tarafsız oyuncunun rakip taraflı oyunculara saldırması her durumda aktiftir. Fakat tüm takımlarda ki tarafsız oyuncular, farklı takımlarda yer almalarına rağmen bir ekip gibi sayılırlar, tarafsız oldukları için birbirlerine saldıramazlar ancak birbirlerinin yatağını bir şart ile kırabilirler; Bu şart yatağını kıracağı takımın adasında o takımdan tarafsız oyuncuların ada da bulunmaması şartıdır. Anlaşılacağı üzere tarafsız oyuncuların yatak kırabilmesi için rakip takımda bulunan tarafsız oyuncuların takım adalarının sınırları dışında olması gerekmektedir. (Adanın sahibi olmayan farklı renk tarafsız oyuncular varsa yatak kırılabilir engel değildir) Tarafsız oyuncu takım arkadaşıyla, rakip ada'ya giderek arkadaşının adada bulunan tarafsızları öldürmesi ile de yatak kırabilir.
2- Tarafsız oyuncular kendi takım adalarından çıktıklarında tarafsız savaş moduna geçerler ve taraflı takım arkadaşlarına da saldırabilmeleri açılır. Fakat bu saldırı sonucunda takım arkadaşının karşılık verebilme hakkı vardır, takım arkadaşı tarafından 5 kere öldürülen tarafsız oyuncu otomatik olarak elenmiş sayılır. Ancak kendini saldırıya uğratmasına sebeb olacak bu durumunu başlatmak tarafsız oyuncunun elindedir. Takım arkadaşına saldırmazsa takım arkadaşı ona saldıramaz.
3- Chat ve tab ekranında tarafsız oyuncuların isminin başında takım renginde [T] ibaresi bulunur.
4- Tarafsız oyuncular kendi aralarında satır başına !! koyarak yazışabilirler. Bunu yaparken hem kendi takımlarının yazısını hemde tüm tarafsız oyuncuların yazısını görebilirler. Kendi aralarında takım oyuncularının haberi olmadan birleşerek taraflı oyuncuları bitirip, kendilerinin yani tarafsızların oyunu kazanmasını organize edebilirler.
5- Tüm takımlarda yer alan taraflı oyuncuların ölüp elendiği durumda hayatta kalan tüm tarafsız oyuncular oyunu kazanmış sayılır oyun sonlanır tarafsız olan oyuncular puan ve coin kazanırlar.
6- Yatağı kırılan bir takımda tarafsız oyuncu kendi takım arkadaşı ya da rakip taraflı takım oyuncusu tarafından öldürülürse ve ya diğer sebeplerden (golem- tnt hasarı- fall damage gibi) ölürse elenir.
7- Bu yukarıda yazan 6 madde haricinde taraflı oyuncularda hangi özellik var ise tarafsız takım oyuncularında da o özellikler dahildir. (npc etkileşimi, spawnlanan itemleri toplama, golem koyma, yükseltme yapma, blok koyma, iksir kullanabilme gibi)

Taraflı Takım Oyuncuları ne yapmalı?
Takımında yer alan tarafsız oyuncuya iyi davranmalı onu küstürmemeli takımı sabote etmesi için eline sebep vermemeli ve önlemini almalıdır. Tarafsız oyuncuların birleşerek oyunu taraflı oyuncuların kaybettirmemesi için taraflı takım oyuncuları takımına sadakat aşılamalı ve kendi takımını tarafsız oyuncusu, taraflı oyuncusu ele ele verdirerek zafere ulaştırmalı!

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: ZussaDM
Konular
19
Biraz düşünelim...
Taraflı bir oyuncusunuz ve tarafsız takım arkadaşınızla birlikte yatak patlamaya giderken, yaşayacağınız gerilimi düşünebiliyor musunuz? Tarafsız arkadaşım ya beni düşürürse öldürürse? Ve ya hiç çaktırmadan tüm tarafsızlar olarak birleşip taraflı oyuncuları bitirme konusunda hemfikir olduysa? Ya da durumun hiç öyle olmadığını oyunu kazanarak tarafsız takım arkadaşına güvenerek bu güveninizi boşa çıkarmadığını düşünün :D Bu olasılıkları düşünürken oyun oynamak bana adrenalin salgılatıyor bir tuhaf oluyorum. Düşünün tarafsız oyuncuların bedwarsa dahil edilmesi ile oyunda bir sürü farklı oynanış senaryosu olacak

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: ZussaDM

Sperayz

Yönetici
Konular
70
Düşüncelerini çok beğendiğimi açıkça söylemem gerekiyor, emeklerine sağlık.

• Beğen
Tepkiler: YGZCNERTURK